8 kwietnia 2016 – Sukcesy w konkursie „Szkoła Innowacji”

DSCF1168

7 kwietnia 2016 r. w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się gala podsumowująca Konkurs „Szkoła Innowacji”. W kategorii Innowacyjna Biblioteka tytuł lidera otrzymała nasza biblioteka szkolna, a w kategorii Nauczyciel – Lider  Innowacji wyróżniony został nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Litwiniuk. Uhonorowana została także szkoła, która od pierwszej edycji konkursu rokrocznie otrzymuje certyfikat „Szkoła Innowacji”.  Warto podkreślić, że w 2015 roku nasze liceum otrzymało nagrodę główną – tytuł „Szkoła – Lider Innowacji”.

Uroczyste spotkanie występami wokalnymi uświetniły uczennice LO im. ONZ: Oliwia Bartosiak, Alicja Chołyst, Magda Koman, Michalina Lipińska i Olga Różańska.

W konkursie, organizowanym po raz czwarty, uhonorowanych zostało 49 szkół z Lubelszczyzny, 19 szkół otrzymało certyfikaty dwukrotnie, natomiast 13 – trzykrotnie (w tym LO im. ONZ w Biłgoraju). Na uwagę zasługuje fakt, że w kategorii Innowacyjna Biblioteka Kapituła konkursu oceniała szkoły po raz pierwszy.  Celem Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” i Konkursu „Lider Innowacji” jest nagrodzenie szkół, które kształcą kreatywnych, innowacyjnych i twórczych absolwentów, realizują nowatorskie pomysły, wspierają praktyczną edukację, promują przedsiębiorczość oraz wyróżniają się innowacyjną postawą w nauczaniu oraz we współpracy z otoczeniem. Certyfikaty przyznaje Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, szkół oraz mediów. Projekt jest jedną z ważniejszych inicjatyw edukacyjnych w województwie lubelskim, nad którą patronat objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin i Lubelski Kurator Oświaty.

lider1 lider2 lider3 lider4 lider5