2 grudnia 2014 – Warto przeczytać

Prezentujemy kolejne tytuły książek polecanych przez młodzież. Zachęcamy do czytania i zapraszamy do biblioteki szkolnej.

warto_przeczytac_2

  • Pamiętnik księżniczki, autor: Meg Cabot

Pamiętnik księżniczki to opowieść o zwykłej nastolatce imieniem Mia, która pewnego  dnia dowiaduje się od swojego ojca, że jest księżniczką, dziedziczką tronu pewnego małego państewka. Jakby tego było mało, okazuje się, że jest już w wieku, w którym powinna zacząć zachowywać się jak księżniczka. Książek z tej serii jest dziesięć, ale nie należy zrażać się ilością, ponieważ bardzo szybko się je czyta. Jest w nich dużo humoru i interesujących zdarzeń.

  • Dary Anioła, autor: Cassandra Clare

Główną bohaterką serii książek Dary Anioła jest Clarissa Frey, która wiedzie nudne i prozaiczne życie. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy trafia do popularnego klubu, gdzie staje się świadkiem nietypowych zdarzeń. Jednocześnie poznaje trójkę nieprzeciętnych i tajemniczych nastolatków: Jace’a, Aleca oraz Isabelle. Sprawy przybierają jeszcze bardziej niepokojący obrót, gdy znika matka Clary, a ona sama zostaje zaatakowana przez coś „nie z tego świata”. Kto jej pomoże? Czy dowie się prawdy o sobie i swoim pochodzeniu?

  • Ostatnia piosenka, autor: Nicholas Sparks

Książka opowiada o siedemnastoletniej Ronnie, która jest zmuszona spędzić całe lato u ojca, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Dziewczyna od rozwodu rodziców mieszka razem z matką i młodszym bratem w Nowym Jorku. Czy przyzwyczajona do zgiełku wielkiego miasta Ronnie odnajdzie się w małym miasteczku Karoliny Północnej? Wszystko wskazuje na to, że będzie to najgorsze lato w jej życiu. Czy jest możliwe, aby jeden chłopak mógł odmienić wszystko? Niewątpliwie jest to doskonała opowieść o rodzinie, pierwszych miłościach i drugich szansach.

  • Skrywana przeszłość, autor: Anna Birger

Niezwykle fascynująca historia młodej Polki – Laury, która razem z mężem mieszka w Berlinie. W Warszawie ma tylko babcię, z którą zerwała wszelkie kontakty po tym, jak zdecydowała się na poślubienie chłopaka z Niemiec. W dniu rocznicy swojego ślubu Laura otrzymuje telegram zawiadamiający o śmierci babci. Długo waha się z podjęciem decyzji o udziale w pogrzebie, ale za namową męża kobieta postanawia pojechać do Polski. Na miejscu okazuje się, że babcia pozostawiła wnuczce w spadku tylko pudło pełne pamiętników, a w nich rodzinną tajemnicę, której wyjawienie zmieni całe życie dziewczyny.

ZNAK