19 grudnia 2014 – Wigilia dla Dzieci z Wioski Dziecięcej

IMG_9446

Tradycyjnie, od 15 lat, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w czytelni biblioteki szkolnej odbywa się spotkanie opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju przygotowywane przez młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy: Elżbiety Ciryt, Anny Dobraczyńskiej, Heleny Oleszczak i Jadwigi Oleszek.

Ta cykliczna impreza ma zawsze niepowtarzalny charakter, chociaż jej program jest każdego roku zbliżony. Zawsze jest część artystyczna, Słowo Boże, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, wspólne śpiewanie kolęd, prezenty od Mikołaja oraz niespodzianki.

Tak było i tym razem, a wśród zaproszonych dzieci byli także podopieczni Fundacji Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju. Po serdecznym przywitaniu gości przez panią dyrektor Jolantę Rycyk, ksiądz Stanisław Budzyński, proboszcz parafii p.w. św. Jerzego w Biłgoraju, zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. Po wprowadzeniu gości w atmosferę świąteczną, organizatorzy poprosili dzieci o wyjście przed szkołę, ponieważ czekała je miła niespodzianka. Na plac szkolny przyjechał swoim tradycyjnym pojazdem – sańmi święty Mikołaj i przywiózł prezenty. Następnie, już w czytelni przy blasku choinki, zgromadzeni goście obejrzeli Jasełka w wykonaniu młodzieży, wysłuchali Słowa Bożego i podzielili się opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Kolejnym punktem programu był wspólny poczęstunek. Na koniec organizatorzy przygotowali jeszcze jedną ciekawą atrakcję, która najwyraźniej spodobała się przybyłym dzieciom, a była to gra na bębnach. Specjalnie na tę uroczystość przybył pan Michał Szulc, który uświetnił wieczór występem artystycznym i zachęcił małych gości do wspólnej zabawy.

Spotkanie opłatkowe trwało do późnych godzin popołudniowych, przebiegało w radosnej, świątecznej atmosferze, pełnej wzruszeń i emocji.

Za każdym razem na tę uroczystość młodzież należąca do Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowuje się szczególnie starannie, ponieważ od dzieci otrzymuje niezwykłe wyrazy sympatii. Do pomocy w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia zaangażowani są także rodzice, dziadkowie i bliscy naszych uczniów, którzy pomagają w przygotowaniu potraw na stół wigilijny, czy strojów oraz rekwizytów do części artystycznej. Fundacja Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju przygotowuje paczki mikołajkowe, które zawsze sprawiają dzieciom dużą radość.

Za każdą pomoc organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

J.O