8 kwietnia 2016 – Liceum zaprasza

DSC_4152

W sobotę, 2 kwietnia po raz kolejny został zorganizowany w naszej szkole Dzień Otwarty, aby wszyscy chętni gimnazjaliści i ich rodzice w dogodnym dla siebie czasie od godz. 900 do 1300 mogli zapoznać się z ofertą kształcenia i bazą lokalową szkoły, a także z możliwościami rozwijania pasji i zainteresowań uczniów.

Z zaproszenia skorzystało kilkudziesięciu gimnazjalistów oraz rodziców z powiatu biłgorajskiego, niżańskiego, janowskiego i zamojskiego. Ofertę edukacyjną na rok szkolny 2016/2017 przedstawił pan dyrektor Marian Klecha, później goście obejrzeli prezentację multimedialną oraz film o szkole, a następnie część artystyczną w wykonaniu młodzieży. Po spotkaniu w auli goście w towarzystwie nauczycieli obejrzeli bazę lokalową – pracownie komputerowe, sale językowe, biologiczne, chemiczne, fizyczne oraz matematyczne, strzelnicę, bibliotekę z czytelnią, obiekty sportowe oraz internat. Rozmawiali z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami, zatrzymywali się także obok stoisk poszczególnych organizacji i kół zainteresowań, brali udział w konkursach. Z uwagą oglądali prace plastyczne naszych uczniów wyeksponowane na korytarzach, a także przygotowane wystawy osiągnięć młodzieży i zdjęć z życia szkoły. Wszyscy chętni skorzystali ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez nauczycieli i uczniów.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że zaprezentowana oferta naszej placówki spełnia oczekiwania gimnazjalistów i zechcą dołączyć po wakacjach do grona społeczności szkolnej.