2 czerwca 2016 – Ogólnopolski Głos Profilaktyki

IMG_1646

Galeria I

IMG_1812

Galeria II

Działająca przy naszym liceum Grupa PaT (Profilaktyka a Ty) wraz z opiekunem panią Małgorzatą Garbacz 1 czerwca 2016 r. zorganizowała Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Biłgorajską Grupę PaT w działaniach promujących modę na życie bez uzależnień i twórczą profilaktykę prozdrowotną wspierała policja oraz zaproszeni goście. Uroczystości odbyły się w auli szkoły oraz w Parku Solidarności.

W auli uczestnicy obchodów OGP obejrzeli spektakl pt. „Pif, paf” przygotowany przez młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani Elżbiety Ciryt oraz spektakl „Bliskość” w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej pod kierunkiem pani Moniki Lembryk – Bartoszek. Aktywnie włączyła się także Grupa PaTPORT z Frampola z opiekunem panią Moniką Mielnik – Deryło.

Po części artystycznej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście z transparentami udali się do Parku Solidarności, gdzie odbyła się dalsza część obchodów OGP. W Przestrzeni SOWA młodzież poprowadziła animacje społecznościowe, do których zaprosiła wszystkich uczestników. Punktualnie o 12-tej została odczytana odezwa społeczności PaT z okazji obchodów Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.

W happeningu pod hasłem „Zryw wolnych serc” udział wzięli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze swoimi opiekunami, a także przedstawiciele instytucji, którzy na co dzień zajmują się działaniami na rzecz bezpieczeństwa publicznego i profilaktyki w Biłgoraju.

W czasie trwania Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki uroczyście została wręczona nominacja lidera Grupy PaT Biłgoraj Justynie Stępień przez panią Dorotę Gil – Wojewódzkiego Koordynatora PaT z KWP w Lublinie.

 Słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników przygotowały firmy: Ciastkarnia Teresy i Czesława Obszyńskich, Cukiernia Jamińscy, Ciastkarnia „Marcyś” oraz Piekarnia – Zenon Kotowski.