30 kwietnia 2021 – Projekt certyfikacji szkół „Szkoła Innowacji”

W IX edycji konkursu „Szkoła Innowacji 2021” nasze liceum po raz kolejny zostało docenione i uhonorowane. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie 23 kwietnia 2021 roku naszej szkole przyznano wyróżnienie w kategorii „Szkoła – Lider Innowacji”, w kategorii „Uczeń – Lider Innowacji” wyróżniono Piotra Łabę, a nagrodę główną w kategorii „Dyrektor – Lider Innowacji” otrzymała pani dyrektor Jolanta Rycyk.

 W tym roku szkolnym nagrodzono 38 szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Certyfikaty otrzymały szkoły realizujące nowatorskie pomysły, wspierane praktyczną edukacją i kreatywnością uczniów, a także stosujące niestandardowe oraz innowacyjne działania edukacyjne i promujące przedsiębiorczość. Projekt certyfikacji szkół realizowany jest od 2013 roku przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Warto podkreślić, że nasza szkoła w każdej z poprzednich edycji konkursu wielokrotnie otrzymywała nagrody i wyróżniana w różnych kategoriach konkursowych: „Szkoła – Lider Innowacji”, „Dyrektor – Lider Innowacji”, „Nauczyciel – Lider Innowacji, „Uczeń – Lider Innowacji”, „Innowacyjna Inicjatywa” oraz „Innowacyjna Biblioteka”, co świadczy o różnorodności podejmowanych inicjatyw oraz bardzo wysokim poziomie realizowanych przedsięwzięć.