4 października 2018 – Światowy Dzień Zwierząt i Dzień św. Franciszka

4 października po raz trzeci w naszej szkole zorganizowany został Światowy Dzień Zwierząt i Dzień św. Franciszka. Akcja miała na celu przybliżenie tematyki związanej ze zwierzętami, ich ochroną, a przede wszystkim uwrażliwianie i rozwijanie empatii młodych ludzi. W ramach imprezy przeprowadzono szereg działań, w których wzięli udział uczniowie szkoły:

-klasy medyczne uczestniczyły w lekcjach z weterynarzem Sylwią Buszkowską-Znak, która przeprowadziła zajęcia na temat opieki weterynaryjnej, poruszała także zagadnienia związane z zapobieganiem chorobom wśród zwierząt.

-uczniowie klas mundurowych spotkali się z asp. sztab. Adamem Grandą i asp. Markiem Buszko, którzy w interesujący sposób przybliżyli specyfikę pracy policjantów zajmujących się opieką i tresurą psów.

-panowie Marcin Obszyński i Grzegorz Kubik przybliżyli tematykę dogoterapii oraz przeprowadzili ciekawe zajęcia nt. „Dogoterapia leczy i otwiera serce oraz duszę”. Uczniowie mogli wykonać ćwiczenia z psem terapeutą, a także kotem przygotowywanym do felinoterapii.

-klasy prawnicze spotkały się z mecenasem Jackiem Kraczkiem i rozmawiały na temat prawnych uregulowań dotyczących ochrony zwierząt.

-klasy informatyczne uczestniczyły w wykładzie „Wpływ zwierząt na psychikę człowieka” prowadzonym przez panią psycholog Monikę Szczerbę, projektowały także t-shirty z hasłami i grafiką związaną z ochroną zwierząt.

-na lekcjach religii uczniowie poznawali życie i działalność św. Franciszka. Tę niezwykłą postać przybliżały młodzieży siostry z Zakonu Franciszkanek Misjonarek Maryi.

Zorganizowano także kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działalności Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „Podaj Łapę” oraz pomoc psom z Przytuliska w Józefowie. Na terenie szkoły prowadzona była także zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt.

Głównym organizatorem akcji była grupa „ONZ pomaga zwierzętom” pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej.