30 marca 2015 – Konkurs Grafiki Komputerowej

DSC01039

Uczennica ONZ-tu wśród najlepszych młodych grafików komputerowych w Polsce

Uczennica klasy pierwszej o profilu architektoniczno-graficznym LO im. ONZ w Biłgoraju Aleksandra Grabowska zdobyła tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej GRAFKOM 2015.

W dniach 27-29 marca 2015 roku uczennica LO im. ONZ w Biłgoraju Aleksandra Grabowska uczestniczyła w Bydgoszczy w II etapie rywalizacji konkursowych oraz uroczystym podsumowaniu konkursu. Młodzi graficy mieli przez dziewięć godzin przygotować grafikę komputerową na temat podany w dniu zawodów, który brzmiał „Na początku była linia”. Warto podkreślić, że uczestnikami konkursu byli w większości maturzyści szkół plastycznych (m. in. z Zielonej Góry, Częstochowy, Bydgoszczy).Ola otrzymała tytuł finalisty konkursu.

GRAFKOM to najstarszy konkurs w Polsce związany z grafiką komputerową. Zespół Szkół i Placówek nr 1 oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Bydgoszczy już od 25 lat zapraszają miłośników nowoczesnych technologii informatycznych do rywalizacji. W tym roku na konkurs ogłoszony pod hasłem „W krajobrazie sztuki” wpłynęło ponad 160 prac z całej Polski. Jury, w skład którego wchodzili m. in. pracownicy naukowi Akademii Sztuk Pięknych, do II etapu zakwalifikowało tylko 15 najlepszych i najbardziej kreatywnych prac.

Konkurs GRAFKOM to jedyny konkurs prowadzony w formule bezpośredniej rywalizacji młodych grafików w Polsce. Jak podkreślali jurorzy są to bardzo ważne i prestiżowe zawody, pozwalające na doskonalenie warsztatu pracy i wymianę doświadczeń.

W czasie pobytu w Bydgoszczy Ola miała okazję zwiedzić dom, w którym mieszkał i tworzył Leon Wyczółkowski – malarz, grafik i rysownik, jeden z czołowych przedstawicieli Młodej Polski w nurcie malarstwa realistycznego oraz galerię malarstwa nowoczesnego z bardzo ciekawą wystawą dotyczącą historii komiksu.

Na zakończenie jubileuszowego konkursu wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście zostali poczęstowani tortem upieczonym specjalnie z okazji 25-lecia konkursu. Mogli również obejrzeć zabytkowy już sprzęt komputerowy, na którym odbywały się pierwsze zawody.

Opiekunem uczennicy jest pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel informatyki.