29 października 2018 – Spotkanie z misjonarzami świeckimi

W dniach 25-26 października 2018 gościliśmy w naszej szkole państwa Elżbietę i Zbigniewa Jęczmyków-misjonarzy świeckich ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA).

Na spotkaniach z młodzieżą naszej szkoły w sposób ciekawy i przejmujący opowiadali o swojej posłudze misyjnej i pracy z dziećmi niewidomymi, głuchymi i albinoskimi w Ośrodku Buhangija, w Tanzanii, gdzie przebywali od sierpnia do grudnia 2016 roku. Mając doświadczenie w pracy pedagogicznej z dziećmi niepełnosprawnymi w Laskach koło Warszawy, prowadzili zajęcia usprawniające życie w trudnej afrykańskiej rzeczywistości.

Misjonarze organizowali dla podopiecznych ciekawe zabawy, które pozwalały maluchom przeżywać radość. Podczas prezentacji krótkich filmików można było zauważyć, iż w całej grupie funkcjonuje zasada koleżeńskości i wielka życzliwość. Pomimo tak ogromnego cierpienia i biedy, dzieci pomagają sobie wzajemnie w wykonywaniu różnych czynności, dzielą się posiłkami.

Wolontariusze Elżbieta i Zbigniew, dzieląc się z nami doświadczeniem pracy misyjnej, pokazali, że w każdym wieku można coś dobrego zrobić dla innych. Państwo Jęczmykowie – emerytowani nauczyciele z 45-letnim stażem małżeńskim są przykładem, że nie tylko kapłani, czy osoby życia konsekrowanego mogą pracować na misjach, ale także ludzie świeccy.

Ty też możesz zostać misjonarzem.