19 czerwca 2024 – Dzień Sportu Szkolnego

19 czerwca 2024 roku w naszej szkoły został zorganizowany Dzień Sportu Szkolnego. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali 9 konkurencji wymagających szybkości, zwinności, techniki i poczucia humoru. W obiektach sportowych we współzawodnictwie wzięły udział reprezentacje klas pierwszych, drugich i trzecich. W pierwszej kolejności drużyny rywalizowały w wyścigach rzędów na wesoło. Na korcie tenisowym odbywały się zajęcia z tenisa ziemnego, natomiast w hali sportowej rozegrane zostały mecze w koszykówce 3×3 oraz turniej siatkarski. Wszyscy zawodnicy czuli się zwycięzcami, bo najważniejsza była radość ze wspólnej gry.

Dla młodzieży, która nie wzięła bezpośredniego udziału w rywalizacji sportowej, nauczyciele bibliotekarze przygotowali „Piknik z książką”, podczas którego licealiści w zielonej klasie obok szkoły czytali przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki książki. Podczas pikniku uczniowie z różnych klas mieli okazję do integracji, wymiany wrażeń i doświadczeń czytelniczych oraz rozmowy nie tylko na temat literatury. Kolejna grupa młodzieży skorzystała z propozycji Rady Samorządu Uczniowskiego i wspólnie obejrzała przygotowany film.

Różnorodność atrakcji zaproponowanych młodzieży sprawiła, że każdy mógł wybrać taki rodzaj aktywności, na jaki miał ochotę. Najważniejsza tego dnia była dobra zabawa.