26 stycznia 2015 – “Profilaktyka a Ty”

IMG_0049

Biłgorajska grupa PaT działająca przy LO im. ONZ w dniu 23 stycznia 2015 r. na zebraniu dla rodziców podsumowującym I okres przedstawiła w nowej obsadzie spektakl „Sekret” autorstwa Izabeli Rękawek, opowiadający o historii młodych ludzi, którzy wciągnięci przez dealera w świat narkotyków tracą swoją wolność, niszczą swoje pasje i talenty na rzecz uzależnienia. Młodzież starała się zaprezentować w spektaklu, jak ważne dla niej jest zrozumienie ze strony rodziców, wsparcie, poczucie bezpieczeństwa, a jak destrukcyjna może okazać się wygórowana ambicja lub wymagania ze strony rodziców przekraczające możliwości dzieci.

W spotkaniu uczestniczył także pan Mariusz Rozwód, koordynator programu Profilaktyka a Ty na Lubelszczyźnie, przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, który przekazał zgromadzonym rodzicom ideę programu PaT. Zwrócił uwagę, że program ten promuje modę na życie bez uzależnień, a czynią to sami uczniowie, gdyż program Profilaktyka a Ty, to głos młodzieży, która mówi swoim rówieśnikom: „Jesteś potrzebny, bądź wolny od uzależnień, staraj się pomagać innym”. Podkreślił rolę dobrego rodzica, dostrzegającego w swoim dziecku przede wszystkim człowieka. Rodzica, którego ambicje są zbieżne z celami i potrzebami jego dziecka. Policjant zachęcał również rodziców do wsparcia zadań grupy PaT Biłgoraj. Zapraszał, aby ich dzieci włączyły się w działania grupy biłgorajskiej, która poprzez sztukę pokazuje, że równie dobrze można razem spędzać czas, bawić się i przebywać ze sobą bez używania środków psychoaktywnych.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły, a także młodzieży z innych szkół za przygotowanie spektaklu „Sekret” oraz za włączenie się w działania profilaktyczne grupy PaT Biłgoraj. Życzymy realizowania pasji i zainteresowań w społeczności PaT.