22 stycznia 2015 – Przegląd Jasełek „Pokłońmy się Dzieciątku”

3

Uczniowie z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju należący do Koła Teatralnego 21 stycznia 2015 roku wzięli udział w II Regionalnym Przeglądzie Jasełek „Pokłońmy się Dzieciątku” zorganizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju. W rywalizacji konkursowej, oprócz naszych uczniów, wystąpili gimnazjaliści ze szkół w Dąbrowicy, Tarnogrodzie, Szczebrzeszynie i Biłgoraju. Każda grupa liczyła po kilkudziesięciu artystów, a przygotowane przedstawienia były na bardzo wysokim poziomie, co niejednokrotnie podkreślali członkowie jury. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami, natomiast możliwość obejrzenia spektakli w wykonaniu utalentowanej młodzieży była dla wszystkich prawdziwą przyjemnością.

Występ naszych uczniów podobał się publiczności, a największy sukces odniosła Magdalena Kuraś z kl. III B, która została uhonorowana tytułem „Najlepszej aktorki II Regionalnego Przeglądu Jasełek”.

Przedstawienie w wykonaniu naszych gimnazjalistów obejrzały dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju podczas spotkania opłatkowego w czytelni, a dla rodziców młodzież wystąpi 22.01.2015 roku o godz. 16:00 w auli szkoły.

Opiekunem Koła Teatralnego jest mgr Jadwiga Oleszek.