13 stycznia 2015 – Biała Szkoła w Alpach 2015

alpy 14

LO im. ONZ jako jedyna szkoła w powiecie biłgorajskim realizuje autorski program „Biała Szkoła” w Alpach. W dniach 3-11.01.2015 grupa 30 uczniów z Powiatowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ uczestniczyła w wyjeździe do Val di Fiemme. Nabyte umiejętności narciarskie mogli rozwijać w niezapomnianej scenerii włoskich Dolomitów. Nasi uczniowie zamieszkali w małej miejscowości Trodena w pensjonacie Sonnhof. Była to baza wypadowa do zwiedzania takich osrodków narciarskich jak Bellamonte – „Ski Area Alpe Lusia”, Pampeago, Oberegen, Predazzo – „Ski Center Latemar”, Cavalese – „Alpe Cermis” . Uczniowie w ramach skipasu mogli korzystać z basenów oraz sauny.

Wielkim wydarzeniem dla młodych narciarzy była możliwość zjazdów po trasie biegu narciarskiego kończącego zawody cyklu Tour de Ski w Cavalese. W czwartek po trasie „Olimpia” szusowali nasi uczniowie a w niedzielę 11 stycznia na tym samym stoku można było obserwować najlepszych biegaczy świata na czele z Justyną Kowalczyk i Marit Bjoergen.

Uczestnicy wyjazdu w Alpy nabywali swoje umiejętności narciarskie na krajowych stokach w ramach „Białej Szkoły” w LO ONZ   i obozach narciarskich organizowanych min. przez działający przy szkole klub sportowy „Basket”. Również w tym roku LO im. ONZ i MKS „Basket” zapraszają na takie wyjazdy, by za rok spotkać się być może w słonecznej Italii.