4 kwietnia 2019 – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Uczennice naszego liceum uzyskały ogromny sukces w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna – LAS” organizowanym przez Galerię MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

Jedną z dwóch głównych nagród przyznanych przez jury konkursu w kategorii grafika komputerowa otrzymała Edyta Siwko z klasy I A za wyjątkowo piękne ujęcie obrazu lasu, w którym obok siebie mogą żyć ludzie i zwierzęta. Praca Marleny Paluch z klasy III A również spotkała się z uznaniem jury i uczennica otrzymała wyróżnienie. Natomiast do wystawy pokonkursowej jako zostały zakwalifikowane prace: Adrianny Jurczak i Klaudii Gałki z klasy III A oraz Zuzanny Markiewicz z klasy II A. Nasza szkoła otrzymała także podziękowanie za realizację pięknej idei wychowania przez sztukę i dla sztuki.
Na konkurs wpłynęło 1097 prac plastycznych (malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, fotografia) ze 112 placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski.


Dziewczęta uczą się w klasach o profilu graficznym i pracują pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!