9 marca 2018 – Konferencja Informatyczna CHECK IT

6 marca w Lubelskim Parku Technologicznym w Lublinie odbyła się 5. edycja Konferencji Informatycznej CHECK IT zorganizowana przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin w ramach Lubelskiej Wyżyny IT.

W tym jednym z największych wydarzeń informatycznych, skierowanym przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wzięli udział nasi licealiści z klasy 2B i 1B.

W programie konferencji było wiele ciekawych wykładów m. in. „Złam swój telefon, czyli o bezpieczeństwie”, „Kryptowaluty – technologia przyszłości?”, „Po drugiej stronie lustra – jak wejść do IT i jak tam prosperować”, „Jak to robią blogerzy, czyli content marketing w social media” oraz warsztatów: „CRUD w ASP.NET MVC 5 i Entiti Framework – czyli jak stworzyć prostą aplikację internetową z bazą danych, nie używając SQL”. Młodzi informatycy mogli również poznać zasady działania kamery termowizyjnej.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji: pokazy wydruku 3D, pokazy robotów, a także strefę gier. Ponadto młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną lubelskich uczelni wyższych oraz organizacji informatycznych. W konkursach organizowanych podczas eventu nasi uczniowie wygrali vouchery ufundowane przez Lubelską Ligę Escape Room.

Opiekę nad licealistami sprawowała pani Renata Obara.