7 czerwca 2017 – Piknik z książką

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Piknik z książką” zorganizowanej 6 czerwca 2017 roku przez nauczycieli bibliotekarzy. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz pokazanie uczniom stroniącym od książek, że czytaniem należy się chwalić.

Piknik odbył się na placu szkolnym, w otoczeniu zieleni, gdzie na przygotowanych materacach, z książkami w dłoniach wygodnie usiedli lub położyli się czytający. Uczniowie sami wybierali sobie książki do czytania, mogli przynieść własne lub wypożyczyć z biblioteki. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej i radosnej atmosferze, a sprzymierzeńcem czytającej młodzieży była piękna, słoneczna pogoda. Uczestnicy pikniku chcieli przekonać koleżanki i kolegów, że czytać można w każdym miejscu i czasie, a obcowanie z książką powinno kojarzyć się także z przyjemnością.

Inicjatywa jest jedną z wielu podejmowanych w bibliotece szkolnej na rzecz promocji czytelnictwa wśród młodzieży. Niedawno odbyła się akcja „Przyłapani na czytaniu”, podczas której uczniowie starali się uchwycić w obiektywie aparatu fotograficznego swoich rówieśników czytających książki w różnych miejscach naszej szkoły.

Do końca roku szkolnego można także wziąć udział w akcji: „Dodaj do nowości – Wasze propozycje książek” polegającej na tym, że do specjalnie przygotowanego pudełka należy wrzucać kartki z tytułami książek, które warto zakupić do biblioteki.

Kolejnym działaniem jest akcja „Zabierz książkę na wakacje”, dzięki której każdy zainteresowany uczeń może wypożyczyć 3 książki. Akcja prowadzona jest od trzech lat i cieszy się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku nasi czytelnicy na wakacje wypożyczyli ok. 300 różnych książek.

Nauczyciele bibliotekarze serdecznie zapraszają do biblioteki szkolnej i zachęcają do udziału we wszystkich prowadzonych akcjach.