27 kwietnia 2017 – Zatańczyli dla Kopernika

27 kwietnia miał miejsce kolejny etap realizacji projektu „Odkryjmy Kopernika”. Jego celem jest zebranie funduszy na wykonanie artystycznego tła eksponującego dzieło biłgorajskiego artysty malarza Stefana Knappa. Obraz znajduje się od 1979r. w LO im. ONZ i przedstawia portret Mikołaja Kopernika.

Wczesnym przedpołudniem odbyła się kwesta na terenie miasta. 74 wolontariuszy z LO im. ONZ udzielało informacji dotyczących projektu, a chętni mieszkańcy Biłgoraja i okolic   wspierali datkami kwestujących.

Zbiórce towarzyszyła impreza, która ze względu na warunki pogodowe, została przeniesiona do hali sportowej szkoły. Poprzez wspólną zabawę chcieliśmy zwrócić uwagę na nasz projekt. Około czterystu osób zatańczyło Zorbę. Nasz projekt zainteresował także uczniów szkół podstawowych. Za zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy, zaprosiliśmy do wspólnego tańca kilka klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego i nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego. Najmłodsi uczestnicy okazali się utalentowanymi tancerzami. Szybko nauczyli się podstawowych kroków i wykonali taniec z uczniami liceum i gimnazjum. W tym samym czasie kiedy jedni przygotowywali układ taneczny, inni malowali główne hasło imprezy. Kolorowe prace, muzyka, taniec i projekt „Odkryjmy Kopernika” rozjaśniły ten pochmurny dzień.