5 stycznia 2018 – Zespół z naszego liceum – finalistą Ogólnopolskiego Konkursu na „Smogografikę”

Zespół z klasy II A o profilu graficznym w składzie: Aleksandra Farion, Julia Kudełka, Natalia Buczyńska i Adrianna Jurczak, zdobył tytuł finalisty w Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze zespołowe wykonanie infografiki pn. SMOGOGRAFIKA. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do wykorzystania grafiki komputerowej w promowaniu dbałości o środowisko i zdrowie swoje oraz rodziny, ze wskazaniem na działania, które służą ochronie jakości powietrza.

Jury, któremu przewodniczył pan Wojciech Zieliński – artysta malarz i grafik, do ścisłego finału zakwalifikowało tylko 5 grup, w tym zespół z naszego liceum. Dziewczęta wykonały infografikę z wykorzystaniem grafiki wektorowej w programie Inkscape. Uczennice zaprezentowały źródła zanieczyszczeń powietrza, a także wymieniły sposoby eliminacji lub redukcji substancji szkodliwych. Szczególną uwagę poświęciły promocji działań proekologicznych mieszkańców miast i wsi.

Konkurs na zaprojektowanie infografiki dotyczącej jakości powietrza był integralną częścią kampanii pn. „Czas na czyste powietrze”, organizowanej z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Opiekunem uczennic jest pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.