2 grudnia 2015 – Weronika Pyzik – absolwentka naszej szkoły…

weronika_pyzik

bilgoraj.com.pl

Weronika Pyzik – absolwentka naszej szkoły – najlepszą zawodniczką pierwszego roku studiów Konferencji Zachodniego Wybrzeża USA

Weronka Pyzik – absolwentka naszej szkoły została uznana przez Zarząd Ligi Lekkoatletycznej Konferencji Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych za najlepszą zawodniczkę pierwszego roku studiów (Freshman of the Year).

Weronika po ukończeniu liceum, postanowiła kontynuować edukację i karierę sportową za granicą. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i reprezentantka kraju w lekkiej atletyce otrzymała wiele propozycji z uczelni zagranicznych, ale ostatecznie zdecydowała się na studia w USA. Od sierpnia 2015 roku studiuje na University of San Francisco i reprezentuje uczelniany klub Dons.

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, reprezentując szkołę w piłce siatkowej i – przede wszystkim – w lekkoatletyce, którą zaczęła uprawiać w biłgorajskim klubie „Znicz”. Po ukończeniu „podstawówki” rozpoczęła naukę w Powiatowym Gimnazjum, a następnie w LO im ONZ w Biłgoraju. Jako zawodniczka LKS „Znicz” zdobywała tytuły Mistrzyni Polski i Europy, reprezentowała kraj w Mistrzostwach Świata. Dwukrotnie wybierana Najlepszą Zawodniczką Miasta Biłgoraj była też laureatką Plebiscytu „Tygodnika Zamojskiego” na 10 Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny.

Podkreślić należy, że Weronika z powodzeniem łączyła uprawianie sportu z nauką – na każdym etapie edukacji była wzorową uczennicą, wielokrotnie zdobywała wyróżnienia i nagrody, a naszą szkołę reprezentowała m.in. na szczeblu międzynarodowym Konkursu Języka Rosyjskiego.

Więcej o Weronice można przeczytać na stronach:

http://www.usfdons.com/news/2015/11/1/WXC_Pyzik-Dons-WCC-USF-Freshman.aspx