31 maja 2024 – Wycieczka do Wrocławia i Skalnego Miasta

W dniach 22-24 maja 2024 roku uczniowie klasy I A, I C i i I F uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Skalnego Miasta w Czechach. We Wrocławiu poznali historię miasta oraz najważniejsze zabytki. Ogromne wrażenie na licealistach zrobiła Panorama Racławicka – dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka z lat 1893-1894, upamiętniające 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej. W Małej Rotundzie uczniowie obejrzeli animacje multimedialne prezentujące to historyczne wydarzenie. Z kolei z 49. piętra SkyTower podziwiali nie tylko przepiękną panoramę miasta, ale mogli również zobaczyć Śnieżkę, Chełmiec czy Ślężę.

W Skalnym Mieście w Czechach uczniowie podziwiali tysiące skalnych wież i zapierające dech w piersiach widoki. Wyjątkowe labirynty i formy skalne obecne w obrębie masywu Adršpašskoteplické skály powstały na skutek nierównej odporności piaskowca na oddziaływanie wody, mrozu czy wiatru. Podczas zwiedzania pięknego Zamku Książ wysłuchali historii życia rodziny Hochbergów.

Po powrocie do Wrocławia licealiści spacerowali urokliwymi ścieżkami i mostkami Ogrodu Japońskiego, podziwiając niezwykłą roślinność. Na zakończenie wycieczki odwiedzili Hydropolis-Centrum Edukacji Ekologicznej.

Opiekunami uczniów podczas wycieczki były: pani Izabela Skakuj, pani Aneta Swatowska i pani Anna Dobraczyńska.