30 stycznia 2015 – Warsztaty graficzne klasy I A

_DSC0374

27 stycznia 2015 roku klasa I A liceum (architektoniczno-informatyczna) uczestniczyła w warsztatach na temat grafiki komputerowej oraz wykładzie na temat drukarki 3D w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Po przyjeździe zostaliśmy gorąco przywitani przez dr inż. Piotra Wolszczaka, który przedstawił nam działanie drukarki 3D w technologii przyrostowej. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć, jak wykładowca Politechniki Lubelskiej tworzy w programie komputerowym przedmiot, który później powstaje w drukarce w temp. 200oC. Dowiedzieliśmy się, jak wiele zalet posiada to urządzenie i zdobyliśmy cenne informacje na temat technologii wykorzystywanej na kierunkach inżynieryjnych polskich politechnik i uniwersytetów. Poznaliśmy również technikę działania ołówka 3Doodler, czyli ołówka tworzącego rysunki w technice 3D i mogliśmy dotknąć przedmioty oraz mechanizmy wykonane w drukarce 3D przez studentów Politechniki Lubelskiej.

Po interesującym wykładzie przeszliśmy do sali komputerowej, gdzie czekał na nas profesor dr inż. Aleksander Nieoczym. Tworząc w programie Solid Edge mogliśmy przekonać się, jak działa komputerowe programowanie figur przestrzennych. Podczas warsztatów prowadzonych przez wykładowcę Politechniki Lubelskiej zdobyliśmy wiele informacji na temat tego, jak posługiwać się programem bezpośrednio tworzącym bryły oraz ich powierzchnie. Odkryliśmy jedynie „kroplę w morzu” możliwości tego programu, ale z pewnością wykorzystamy nasze doświadczenie w zawodach przyszłości opartych głównie ma grafice komputerowej.

Razem z naszymi opiekunami: wychowawczynią p. Anną Zych-Watrak, p. Małgorzatą Garbacz oraz p. Anną Dobraczyńską po warsztatach komputerowych pojechaliśmy do kina na film pt. „Hiszpanka” realizowany w województwie wielkopolskim opowiadający o Powstaniu Wielkopolskim.

Justyna Stepień I A