27 listopada 2016 – Wojewódzkie sukcesy strzeleckie

4W zawodach wojewódzkich pod nazwą „Szkolna Liga Strzelecka” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wywalczyła drużyna z naszego liceum w składzie: Michelle Schintu, Katarzyna Sołoducha, Dominika Świerczyńska i Szymon Obara, zdobywając łącznie 1036 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 1007 punktów uplasowała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Trzecią lokatę uzyskał Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie, który zdobył 966 punktów. Indywidualnie, spośród 69 zawodników biorących udział w konkurencji karabin sportowy 30 strzałów w postawie leżącej, I miejsce zajęła Michelle Schintu, która uzyskała 268 punktów, a III miejsce – Katarzyna Sołoducha z wynikiem 260 punktów.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęli nasi gimnazjaliści. Drużyna w składzie: Wiktoria Hałka, Michał Grzyb, Bartosz Jastrzębski i Jan Kumar uzyskała łącznie 633 punkty i wyprzedziła Gimnazjum nr 6 w Chełmie (613 punktów) oraz Publiczne Gimnazjum w Czemiernikach (449 punktów). Wiktoria Hałka, która zdobyła 172 punkty, została sklasyfikowana indywidualnie na II miejscu wśród 36 zawodników szkół gimnazjalnych w konkurencji karabin sportowy 20 strzałów w postawie leżącej.

Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się dobrymi umiejętnościami strzeleckimi. Zapowiada to ciekawą i wyrównaną rywalizację w przyszłorocznych eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”.

Opiekunem drużyn strzeleckich jest pan Wojciech Skrok.

Gratulujemy!