30 października 2016 – Z wizytą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

29Dnia 26 października nasza klasa – I C wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Głównym celem podróży była Szkoła Główna Handlowa.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy miło przywitani przez gospodarzy i oprowadzeni po uczelni. Pierwszym punktem programu była prezentacja SGH prowadzona przez studentów, którzy przybliżyli nam w ciekawy sposób zasady obowiązujące na studiach. Podkreślali możliwości, jakie otwierają się przed absolwentami prestiżowej uczelni. Po spotkaniu odbyliśmy spacer po Szkole Głównej Handlowej, gdzie naszą uwagę zwróciły: piękna, duża aula oraz nowoczesna biblioteka akademicka.

Po wizycie na uczelni udaliśmy się do gmachu Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie razem z pracownikiem Kancelarii Sejmu i panią Agatą Borowiec, posłanką Ziemi Biłgorajskiej zwiedziliśmy pomieszczenia sejmowe m. in. Salę Posiedzeń Sejmu, Salę Kolumnową oraz kaplicę sejmową.

Wycieczka była bardzo udana, dzięki niej mogliśmy się wiele nauczyć. Myślę, że ten wyjazd uświadomił wszystkim, jak wiele możliwości dla młodzieży stwarza studiowanie na wiodących oraz cenionych uczelniach, takich jak Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Julia Kaczor, kl. I C