28 października 2016 – Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

dsc_8866

Galeria I

Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 28 października 2016 roku w czytelni odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas pierwszych liceum i gimnazjum. Głównymi celami organizowanego od kilku lat konkursu była promocja książki i czytelnictwa, uwrażliwianie młodych ludzi na piękno słowa literackiego  oraz pokazanie biblioteki jako miejsca odkrywania talentów młodzieży. W tym roku szkolnym do udziału w konkursie zgłosiło się kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły, a o kolejności wystąpienia decydowało losowanie. Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu wybranej przez siebie książki. Do rywalizacji konkursowej młodzież była bardzo dobrze przygotowana i wszyscy z przyjemnością słuchali prezentowanych tekstów, w zdecydowanej większości pochodzących z literatury młodzieżowej. Jury po uwzględnieniu kryteriów oceny: techniki czytania oraz stosowania środków artystycznego wyrazu postanowiło nagrodzić najlepszych uczniów:

img_3810

Galeria II

z gimnazjum

  • I miejsce – Alicja Ksiądz, kl. I B
  • II miejsce – Piotr Łaba, kl. I A
  • III miejsce – Julia Czapka, kl. I B

z liceum

  • I miejsce – Edyta Musiał, kl. I B
  • II miejsce – Aleksandra Rybak, kl. I C
  • III miejsce – Kamil Mazurek, kl. I B

Licealistki: Edyta Musiał i Aleksandra Rybak będą reprezentowały nasze liceum podczas Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.

Nagrodzonym uczniom za zajęcie I, II i III miejsca zostały wręczone nagrody książkowe ufundowane przez Uczniowski Fundusz Oświaty, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: pani Elżbieta Ciryt i pani Jadwiga Oleszek.