29 września 2021 – Wizyta w Sejmie RP

W wycieczce do Warszawy zorganizowanej 27 września 2021 roku przez Biuro Poselskie Pani Poseł Beaty Strzałki dla młodzieży z biłgorajskich szkół ponadpodstawowych nasze liceum reprezentowało 16 uczniów osiągających sukcesy w konkursach i olimpiadach historycznych, nad którymi opiekę sprawowali nauczyciele: pani Renata Krzesińska i pani Liliana Wajrak.

Najważniejszym punktem programu była wizyta w Sejmie RP. Po gmachu Sejmu uczestników wycieczki oprowadzała pani przewodnik, która przedstawiła historię polskiego parlamentaryzmu i podała najważniejsze informacje o strukturze izby. Pani Poseł Beata Strzałka natomiast opowiedziała młodym ludziom o pracy i zadaniach parlamentarzystów. Kolejnym punktem programu podczas pobytu w stolicy była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, a następnie spacer po warszawskiej Starówce.

Wyjazd do Warszawy miał charakter edukacyjny i integracyjny, ponieważ poza zwiedzaniem obiektów historycznych uczniowie biłgorajskich szkół średnich: I LO im. ONZ, ZSBiO oraz RCEZ mogli się lepiej poznać.

Uczestnicy wycieczki wyrażają wdzięczność Pani Poseł Beacie Strzałce za zorganizowanie ciekawej wycieczki.