30 marca 2017 – Odkrywamy świat poprzez projekty gimnazjalne

W środę, 29 marca 2017 roku, mieliśmy okazję zaprezentować projekty edukacyjne, które realizowaliśmy w bieżącym roku szkolnym pod okiem naszych nauczycieli. Miło nam, że wśród widowni, obok rówieśników, uczniów klas pierwszych oraz pedagogów zasiedli również zaproszeni rodzice.

Podczas prezentacji mieliśmy okazję poznać geografię, kulturę i elementy historii Japonii i Australii. Wybraliśmy się na wycieczkę krajoznawczą do Anglii i Szkocji. Spróbowaliśmy dań kuchni angielskiej. Mogliśmy podziwiać światową muzykę i taniec. Udało nam się zaobserwować prawa fizyki w życiu codziennym. Dowiedzieliśmy się, jak ważne są produkty zbożowe w naszej diecie oraz jak uchronić się przed pasożytami. Na chwilę przenieśliśmy się też w świat sportu i motoryzacji, a nawet odbyliśmy podróż w czasie do średniowiecznej Europy.

Dzień obfitował w wiele atrakcji w postaci konkursów, quizów, degustacji, a nawet uczyliśmy się tańczyć Zorbę! Już nie możemy się doczekać, gdy za rok obecne klasy pierwsze zaprezentują swoje projekty!

Uczniowie kl. II gimnazjum