29 marca 2019 – Sukcesy w grafice komputerowej

Duże sukcesy w międzynarodowym i ogólnopolskim konkursie w kategorii grafiki komputerowej osiągnęły uczennice z klasy II A: Zuzanna Markiewicz i Julia Mulawa.

Zuzanna Markiewicz uzyskała wyróżnienie i tytuł laureata XXI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego im. Augusta Kowalczyka „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Organizatorami konkursu było Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach. Partnerami zagranicznymi byli m. in. Ambasada Francji w Warszawie, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Ottawie.

Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji i Włoch.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu brzmiała: „Dzieciństwo w pasiakach” i obejmowała zagadnienia rodziny i dzieci w obozowej rzeczywistości oraz dzieciństwo w Auschwitz. Uczestnicy mogli także przedstawić prace na temat „Dziecko – współczesne obrazy zniewolenia”. Zuzanna zaprezentowała obecną sytuację dzieci pracujących w Afryce przy wydobywaniu złóż i minerałów. Swoją pracę wykonała z wykorzystaniem grafiki wektorowej.

Julia Mulawa uzyskała wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy w XI Ogólnopolskim Konkursie „Siedem grzechów głównych”. W kategorii grafika komputerowa nadesłano 823 prace. Plakat Julii promujący konkurs znalazł się w gronie 13 prac zakwalifikowanych do wystawy. Warto podkreślić, że uczennica naszego liceum rywalizowała z uczniami ze szkół plastycznych z całego kraju.

Uczennice pracują pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

Gratulujemy!