28 lutego 2015 – Wycieczka do WSEI w Lublinie

DSCF2355

We wtorek, 24 lutego klasa II E wzięła udział w Dniach Otwartych Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSEI w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyło sześć szkół z województwa lubelskiego.

W auli powitali nas: rektor uczelni – prof. Mirosław J. Jarosz i Dziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego – prof. Katarzyna Popik, którzy przedstawili program Dnia Otwartego.

Prezentację rozpoczęli przedstawiciele Koła Naukowego „Bezpieczny Obywatel” i Koła Naukowego Administratywistów, którzy zapoznali nas ze swoją działalnością. Następne zajęcia odbywały się w grupach, pod kierunkiem studentów WSEI. Na początku zapoznaliśmy się z pracą przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i obejrzeliśmy specjalne ubiory strażaków, które są używane podczas akcji ratowniczych. Z obowiązkami żołnierzy z Batalionu Dowodzenia Brygady Wielonarodowej zapoznał nas dowódca drużyny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o misjach pokojowych, obejrzeliśmy nowoczesne wozy bojowe (jeden z nich kosztował 8 mln zł) i wysłuchaliśmy relacji informatyka wojskowego. W jednej z auli uczelni obejrzeliśmy prezentację na temat kontroli pirotechnicznej i radiometrycznej oraz zapoznaliśmy się z obowiązkami funkcjonariuszy Straży Granicznej. Największą atrakcją było spotkanie z przedstawicielami Żandarmerii Wojskowej – treserami i przewodnikami psów tropiących narkotyki oraz materiały pirotechniczne. Towarzyszył im labrador Champion, który niedawno wrócił z misji w Afganistanie. Inspektor ruchu drogowego zaprosił nas do symulatora jazdy samochodem. Ku przestrodze włączył nam w czasie jazdy opcję z jednym, a potem dwoma promilami alkoholu we krwi – nie obyło się bez kolizji.

Dzień Otwarty podsumował dr Marek Gąska, który zachęcał uczniów do studiowania na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na zakończenie wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o uczelni.

Dzień Otwarty Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSEI w Lublinie był ciekawy i dobrze zorganizowany. Wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni.

Wycieczkę zorganizowały mgr Katarzyna Tkaczyk i mgr Helena Oleszczak.

Katarzyna Żółw, kl. II E