25 listopada 2015 – Michał Dolina laureatem Międzynarodowego Konkursu „Mano Kinas 2015” na Litwie

Michał Dolina, uczeń naszego liceum zdobył tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu „Mano Kinas 2015” organizowanego przez Koweńskie Centrum Młodzieży oraz Media Center Kreatywnej Młodzieży. Praca Michała pt. „Test end take” otrzymała III miejsce w kategorii fotocast – wideoprezentacja zdjęć z towarzyszeniem muzyki.

Konkurs, organizowany od 2009 roku w Kownie na Litwie, odbywał się w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Stop Frame”, podczas którego prezentowane były nagrodzone prace. Festiwal łączył dwie pokrewne rodzaje sztuk wizualnych – fotografię i kino.W konkursie wzięli udział młodzi twórcy filmowi w wieku od 14 do 20 lat, którzy przygotowali prace w formie dokumentalnej, animowanej, filmów eksperymentalnych, klipów wideo, fotocastów i programów telewizyjnych. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło ponad 70 filmów z całej Europy. Międzynarodowe jury oceniało kreatywność, oryginalność oraz jakość techniczną nadesłanych prac. Najlepsi autorzy filmów i prac wizualnych otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne.

Michał Dolina jest uczniem III klasy o profilu politechnicznym. Specjalizuje się w tworzeniu prac z wykorzystaniem programów do grafiki rastrowej oraz materiałów multimedialnych, za które był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Od czterech lat pracuje pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.