1 czerwca 2016 – Szkoła przetrwania

DSC_2940W dniach 11-14 maja uczniowie klasy I B oraz uczennica klasy I G mieli okazję uczestniczyć w szkole przetrwania w Ustrzykach Dolnych.

Młodzież mieszkała w ośrodku turystycznym „Magda”-byłym sztabie harcerskiej operacji Bieszczady 40 w latach 70-tych. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i każdego dnia brali udział w zajęciach w terenie. W skład zajęć wchodziły: przygotowywanie posiłków w warunkach polowych, zmywanie naczyń w rzece środkami naturalnymi, zajęcia edukacyjno-rozrywkowe na linach (skoki z mostu do wody, zjazd kolejką tyrolską ponad korytem rzeki  oraz elementy wspinaczki i zjazdu na linach), gry i zabawy z bronią asg w górskim terenie naturalnym. Atrakcją dodatkową było zwiedzanie okolic Soliny i zapoznanie się z historią powstania Zapory Solińskiej. Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w rekreacyjnym rejsie po Jeziorze Solińskim.

Celem wycieczki było sprawdzenie i rozwinięcie  umiejętności radzenia sobie w terenie w trudnych sytuacjach, poznanie bieszczadzkiej  przyrody  oraz czynny odpoczynek od codziennych obowiązków szkolnych.