26 października 2017 – Wycieczka klasy II C

18 października 2017 roku wraz z wychowawcą i opiekunami wyruszyliśmy na czterodniową wycieczkę do Pragi i Kotliny Kłodzkiej.

Pierwszego dnia mieliśmy okazję odwiedzić Skalne Miasto – masyw górski w czeskich Sudetach Środkowych z licznymi skałami zbudowanymi z piaskowca. Początkowo, kiedy weszliśmy do „betonowego miasteczka”, widzieliśmy jedynie stare, pordzewiałe głazy, jednak im więcej czasu tam spędziliśmy, zaczęliśmy zauważać nietypowe kształty minerałów, takich jak np. dzban, pies czy nawet pingwin. Wywarło to na nas ogromne wrażenie.

Drugiego, a zarazem najbardziej wyczekiwanego przez nas dnia, udaliśmy się do stolicy Czech – Pragi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od prawobrzeżnej części Wełtawy, gdzie mogliśmy podziwiać Praski Zamek. Następnie mieliśmy okazję odwiedzić barokowy Pałac Wallensteina, który położony jest w dzielnicy Mala Strana. Obecnie stanowi on siedzibę Senatu Republiki Czeskiej. Na zakończenie naszego pobytu w Pradze przeszliśmy przez Most Karola w kierunku Starego Miasta. Mimo że spędziliśmy w mieście zaledwie kilka godzin, zobaczyliśmy naprawdę wiele.

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy okolice Kłodzka. Wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy Kaplicę Czaszek i zostaliśmy zapoznani z historią tego miejsca. Następnie ruszyliśmy w wędrówkę po Górach Stołowych, gdzie zdobyliśmy najwyższy ich szczyt – Szczeliniec Wielki. Było to naprawdę ciekawe doświadczenie. Widoki, które mieliśmy okazję podziwiać, były warte każdego wysiłku. W Złotym Stoku zwiedzaliśmy kopalnię złota.

Do domu wróciliśmy z nowymi, wspaniałymi wspomnieniami.

Agata Dziduch kl. II C