28 listopada 2021 – Podziękowania od Prezydenta i Ministra Edukacji i Nauki

Nasza szkoły otrzymała podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2021. Lekturą jubileuszowej, X edycji był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Fragmenty utworu uczniowie zaprezentowali podczas spotkania w czytelni, natomiast  pozostali licealiści czytali „Moralność pani Dulskiej” wspólnie z nauczycielami w salach lekcyjnych.

Z kolei Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uhonorował szkołę dyplomem „Szkoła pamięta” za udział w projekcie mającym na celu kultywowanie pamięci o przodkach oraz pogłębianie i utrwalanie wiedzy historycznej. Realizując założenia akcji, młodzież w ostatnich dniach października odwiedzała groby nauczycieli i miejsca pamięci osób zasłużonych dla lokalnej społeczności, zapalała znicze i składała kwiaty.

Od Ministra Edukacji i Nauki szkoła otrzymała także dyplom za wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości chór szkolny razem z przedstawicielami młodzieży i nauczycieli uroczyście odśpiewał hymn państwowy w auli, natomiast pozostała część społeczności szkolnej wykonała „Mazurka Dąbrowskiego” w salach lekcyjnych.