12 września 2014 – Spotkanie z pisarką – Barbarą Kosmowską

IMG_7450
Młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki wraz z opiekunami 11 września 2014 r. wzięła udział w spotkaniu autorskim z pisarką Barbarą Kosmowską, która gościła na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży.

Pani Barbara Kosmowska jest literaturoznawcą, pracuje na stanowisku adiunkta Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku, pisze słuchowiska dla dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim realizuje swoją największą pasję – tworzy piękne teksty literackie dla młodzieży i dorosłych. Jej powieści spotkały się z dużym uznaniem czytelników, otrzymały także prestiżowe nagrody literackie. Pozłacana rybka została Książką Roku 2007 oraz zajęła I miejsce w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Powieść Buba zwyciężyła w Ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, natomiast za utwór Teren prywatny pisarka otrzymała główną nagrodę w konkursie na polską wersję Dziennika Bridget Jones. Inne znane utwory dla młodzieży i dorosłych to, m.in.: Głodna kotka, Gobelin, W górę rzeki, Puszka, Buba. Sezon ogórkowy, Samotni.pl, Niechciana, Ukrainka.

Poruszane przez autorkę tematy są nieraz bardzo trudne, zwykle odnoszą się do codziennego życia i nie pozostawiają czytelnika obojętnym, często wzruszają do łez. Pisarka, jako wnikliwa obserwatorka rzeczywistości, potrafi poprzez kreację bohaterów i sytuacji także rozbawić i wprawić w doskonały nastrój. Każdy czytelnik z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Podczas spotkania pani Barbara Kosmowska bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą i chętnie odpowiadała na zadawane pytania dotyczące twórczości oraz osobistych przeżyć. Dała się poznać jako niezwykle kontaktowa, radosna i serdeczna osoba.

Na zakończenie z przyjemnością rozdawała autografy i wpisywała dedykacje na swoich książkach.

Utwory Barbary Kosmowskiej znajdują się w bibliotece szkolnej, serdecznie zachęcamy do ich przeczytania.