24 października 2016 – Wycieczka i pielgrzymka klasy III i

dsc_1670Uczniowie klasy III i w dniach 21-22 października 2016 roku uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Oświęcimia i Częstochowy. Wyjazd o charakterze edukacyjnym połączony został z Pielgrzymką Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i udziałem młodzieży w uroczystościach religijnych na Jasnej Górze.

W Krakowie, w towarzystwie przewodnika uczniowie mieli okazję zapoznać się z zabytkami na Wzgórzu Wawelskim – Zamkiem Królewskim i Katedrą. Na Starym Mieście odwiedzili kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza oraz odbyli spacer bardzo ciekawą trasą turystyczną po podziemiach Rynku Głównego.

O tragicznej historii II wojny światowej młodzież dowiedziała się podczas pobytu w Oświęcimiu. Na terenie największego byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz i Auschwitz II-Birkenau uczniowie zobaczyli m. in. obiekty obozowe, dokumenty nazistowskich zbrodni w postaci opisanych archiwalnych fotografii i relacji świadków, a także tysiące osobistych przedmiotów należących do ofiar obozu. Zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau z edukatorem było dla wszystkich wstrząsającą lekcją historii.

Wycieczkę dla swoich uczniów zorganizowała wychowawczyni klasy III i – pani Bożena Szczypa, a opiekunami młodzieży były: pani Barbara Kłubko i pani Jadwiga Oleszek.