23 września 2018 – „Biznes Lubelskie z Klasą”

W dniu 18 września 2018r. klasa II C uczestniczyła w konferencji „Biznes Lubelskie z Klasą” w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Była to niestandardowa lekcja przedsiębiorczości dla młodzieży województwa lubelskiego zorganizowana przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Konferencję poprowadził dziennikarz Filip Chajzer.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego śniadania z Biznes Lubelskie – pierwszym „startupem administracyjnym” w Polsce. Następnie niezwykle licznie zgromadzona młodzież została przywitana przez Sławomira Sosnowskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego. W pierwszej części spotkania zaprezentował się zespół Spice Gears z Kraśnika, który opowiedział o swoich osiągnięciach  z zakresu robotyki. Następnie wysłuchaliśmy prezentacji „Siła pomysłu czy odwaga pomysłodawcy” przygotowanej przez Michała Misztala – pomysłodawcę  projektu Biłgoraj Business Class. Kolejnym mówcą był Piotr Franaszek – Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, który przedstawił krótki zarys historyczny miejsca, w którym odbywała się konferencja.

Kolejnym punktem programu był panel dyskusyjny „Klasa, biznes klasa, Biznes Lubelskie z Klasą” -uczestniczyły w nim osoby mające doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości i mogące zmotywować uczniów do rozpoczęcia starań nad swoją przyszłością już w młodym wieku.

Przed przerwą wypowiadał się Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego, który nawiązując do swoich przedmówców zachęcał do bycia aktywnym i przedsiębiorczym jeszcze przed pójściem na studia.

W ostatniej części spotkania wysłuchaliśmy prezentacji Karola Karczewskiego – bloggera, podróżnika i fana IT – o byciu przedsiębiorczym, który na własnym przykładzie pokazywał jak oszczędnie podróżować. Następnie prowadzący Filip Chajzer  opowiedział o zawodzie dziennikarza, zachęcał do bycia aktywnym i apelował, by nie zniechęcać się porażkami.

Na koniec wszyscy uczestnicy i mówcy ustawili się do wspólnego zdjęcia przed wejściem do budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a po jego wykonaniu, zaopatrzeni przez organizatorów spotkania w prowiant wyruszyliśmy w drogę powrotną do Biłgoraja.