23 grudnia 2021 – Akcja #RazemNaŚwięta

Kolejny raz społeczność naszej szkoły w okresie przedświątecznym przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na święta”. W grudniu młodzież i nauczyciele podejmowali różne inicjatywy wspierające samotne i potrzebujące osoby, jak również służące umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu wrażliwości.

Uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali zbiórkę trwałych produktów spożywczych i chemicznych dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zamościu. Własnoręcznie wykonali także kartki świąteczne, które przekazali podopiecznym DPS. Z kolei dla Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę” przeprowadzili zbiórkę karmy.

W podejmowane działania zarówno licealiści, jak i nauczyciele włożyli wiele serca i z radością angażowali się w przygotowanie świątecznych prezentów, w akcję włączyli się także rodzice naszych uczniów. Wszyscy zgodnie podkreślali, że każda pomoc okazana drugiemu człowiekowi daje satysfakcję i poczucie spełnienia.