2 czerwca 2016 – Klasa akademicka w patronackiej uczelni – SGH w Warszawie

W środę, 25 maja 2016 r., w ramach rozpoczętej współpracy naszego liceum ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, uczniowie klasy II E – akademickiej SGH i II C  – ekonomicznej mieli okazję po raz pierwszy odwiedzić uczelnię, która według rankingu „Perspektyw 2015” najlepiej kształci w zakresie przedmiotów ekonomicznych w Polsce i jest wysoko ceniona w Europie.

Po powitaniu i spotkaniu ze studentami z samorządu młodzież została zapoznana z historią SGH, aktualną ofertą edukacyjną i procedurami rekrutacji. Uczniom przedstawiono także możliwości indywidualnego rozwoju w trakcie studiów i po ich zakończeniu, dzięki współpracy placówki z licznymi firmami.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach z zarządzania projektami i została zapoznana z bazą lokalową uczelni. Dzięki uprzejmości pracowników naukowych licealiści uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami z panią doktor Katarzyną Adamiak, opiekunem klas akademickich SGH.

Kolejnym etapem współpracy będzie wykład i warsztaty na temat: „Zarządzanie organizacją w turbulentnym środowisku”, które zostaną przeprowadzone przez pracowników naukowych oraz studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: pani Agnieszka Jamroz i pani Grażyna Blicharz oraz przedstawiciel rodziców.