2 listopada 2017 – Pomagamy bezdomnym zwierzętom

Galeria I

W październiku w naszej szkole podejmowane były różne działania związane z obchodami Światowego Dnia Zwierząt i Dnia św. Franciszka. W auli szkoły uczniowie rozmawiali z siostrami zakonnymi ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach na temat św. Franciszka. Z młodymi miłośnikami zwierząt z klasy biologiczno-chemicznej spotkała się pani Sylwia Buszkowska-Znak z Przychodni Weterynaryjnej WET-MEDICAL w Biłgoraju, która przybliżyła tematykę prawidłowej opieki i pielęgnacji zwierząt. Grupa „ONZ pomaga zwierzętom” uczestniczyła w warsztatach z zakresu dogoterapii prowadzonych przez pana Marcin Obszyńskiego, natomiast  kreatywność uczniów klasy o profilu graficznym wykorzystała pani Marzena Szczerba z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju, która zaproponowała zajęcia związane z projektowaniem koszulek promujących pomoc zwierzętom i ich adopcję. Na korytarzu szkolnym odbył się także kiermasz ciast.

Galeria II

Przez cały miesiąc uczniowie z grupy „ONZ pomaga zwierzętom” razem z Biłgorajskim Stowarzyszeniem Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę” prowadzili na portalu społecznościowym Facebook tzw. „bazarek drobiazgów” (drobnych przedmiotów użytkowych). Ponadto w klasach prowadzone były zbiórki karmy dla psów, a także używanych kołder i koców.

Wszystkie zebrane rzeczy i pieniądze zostaną przekazane Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie. Do 19 listopada można jeszcze licytować na FB przedmioty z „bazarku drobiazgów”, natomiast 6 listopada młodzież weźmie udział w spotkaniu z policjantami nt. „Chronią, bronią, pomagają”, którzy opowiedzą o roli psów w pracy policji i innych służb mundurowych.

Galeria III

Inicjatorem działań i koordynatorem obchodów w naszej szkole Światowego Dnia Zwierząt i Dnia św. Franciszka jest pani Anna Dobraczyńska.