18 listopada 2015 – Praca Michała Doliny na wernisażu ogólnopolskiego konkursu

m_dolina_finalGrafika komputerowa autorstwa Michała Doliny, ucznia klasy III A naszego liceum została wyróżniona kwalifikacją do wernisażu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Królewska Gra – Szachy”.

Głównym celem konkursu, zorganizowanego przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu, było przedstawienie przy pomocy środków plastycznych magii „królewskiej gry”, której historia sięga prawie 2 000 lat.

Konkurs skierowany był do osób od 4 do 25 lat, a wzięło w nim udział 158 szkół i placówek oświatowych, nadsyłając 1245 prac malarskich, rysunkowych, rzeźbiarskich i fotograficznych.

Jury powołane przez organizatora zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 260 prac z 94 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Uroczyste otwarcie ogólnopolskiej wystawy, składającej się z prac nagrodzonych i wyróżnionych, odbyło się 10 listopada 2015 roku.

Szkoła otrzymała dyplom za promocję sztuki dziecięcej oraz realizację pięknej idei wychowania przez sztukę i dla sztuki.

Swoją pracę Michał przygotował pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.