2 listopada 2017 – Pielgrzymka Maturzystów klasy III A i III D

Dnia 27 października 2017 r. klasy III A i III D wyruszyły wspólnie na wycieczkę połączoną z pielgrzymką maturzystów. Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK), gdzie mogliśmy poznać m. in. dzieła artystów: Pawła Książka, Witolda Stelmachiewicza, Kingi Nowak czy Moniki Drożyńskiej. Zwróciliśmy szczególną uwagę na stałą instalację MOCAK-u, a mianowicie „Między” Stanisława Dróżdża. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych eksponatów Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Kolejnym punktem na mapie miasta był Teatr „Bagatela”, gdzie wraz z opiekunami uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. „Pomoc domowa”. Komediowy charakter spektaklu przypadł nam do gustu, co można było wnioskować po salwach śmiechu. Wieczorową porą przeszliśmy ponownie ulicami Krakowa i udaliśmy się na nocleg.

Wczesnym rankiem wyjechaliśmy z Krakowa do Ojcowskiego Parku Narodowego. Krążąc krętymi drogami, mogliśmy podziwiać piękne formy krasu. Na miejscu udaliśmy się na czarny szlak turystyczny zakończony rozległą siecią jaskiń. Śliskie i strome zbocza wzniesienia nie przeszkodziły nam w podziwianiu pięknych widoków. Gotowi na ostatni etap programu udaliśmy się na Jasną Górę.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze i Klasztor OO. Paulinów, w którym odbywały się wszystkie uroczystości, z całą pewnością należy do pereł architektury sakralnej. Przeżyliśmy tam kulminacyjny punkt wycieczki. Wzięliśmy udział we Mszy Świętej, Drodze Krzyżowej i Apelu Jasnogórskim, jak również w wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Mogliśmy również podziwiać cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Wśród tłumu młodzieży niektórzy spotkali swoich znajomych z innych szkół diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po skończonych uroczystościach wróciliśmy do domów wczesnym niedzielnym rankiem. Był to zdecydowanie niezapomniany wyjazd, który długo pozostanie w naszej pamięci.

Katarzyna Maciocha III D