18 marca 2018 – Dzień Otwarty naszej szkoły

W sobotę, 17 marca 2018r. został zorganizowany w naszej szkole Dzień Otwarty, aby wszyscy chętni gimnazjaliści i ich rodzice w dogodnym dla siebie czasie od godz. 9:00 do 13:00 mogli zapoznać się z ofertą kształcenia i bazą lokalową szkoły, a także z możliwościami rozwijania pasji i zainteresowań uczniów.

Z zaproszenia skorzystało kilkudziesięciu gimnazjalistów oraz rodziców. Ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019 przedstawił pan dyrektor Marian Klecha, później goście obejrzeli prezentację multimedialną i część artystyczną w wykonaniu młodzieży. Po spotkaniu w auli goście w towarzystwie nauczycieli i uczniów mieli okazję zapoznać się z bazą lokalową – nowo otwartym Centrum Grafiki Komputerowej, pracowniami komputerowymi, salami językowymi, historycznymi, biologicznymi, chemicznymi, fizycznymi oraz matematycznymi. Odwiedzili także: strzelnicę, bibliotekę z czytelnią, obiekty sportowe oraz internat.

Dla gimnazjalistów zostały przygotowane liczne atrakcje w postaci doświadczeń fizycznych i chemicznych, prezentacji multimedialnych, pokazów ratownictwa medycznego, sprzętu sportowego i pomocy dydaktycznych, filmów i pamiątek z wymiany międzynarodowej, „Białych Szkół”, „Klas pod Żaglami” i innych. Sale lekcyjne i pracownie zostały zamienione na kawiarenki językowe – języka angielskiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, języka niemieckiego i języka rosyjskiego. Na korytarzach goście mogli zobaczyć stoiska przygotowane przez młodzież oraz opiekunów szkolnych organizacji i kół zainteresowań, wystawy: kronik szkolnych i fotograficzną, a także prezentującą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

 

Program Dnia Otwartego zostanie powtórzony w najbliższą środę 21 marca 2018r. o godz. 9:00 i 11:00.

Serdecznie zapraszamy!