16 maja 2016 – Wycieczka do Ziemi Kłodzkiej i Czech

SONY DSC

W dniach 24-27 kwietnia 2016 r. odbyła się wycieczka  do Ziemi Kłodzkiej i Czech, w której uczestniczyli uczniowie klasy I C i I H.

Pierwszym punktem wycieczki było Skalne Miasto, gdzie uczniowie  podziwiali piękne formacje, które stworzyła natura. Następny dzień młodzież spędziła w Pradze, stolicy Czech, gdzie zwiedziła między innymi Most Karola, Katedrę Św. Wita i Ogrody Senatu. Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki wędrowali po Górach Stołowych. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich Błędne Skały oraz  sanktuarium w Wambierzycach. Ostatniego dnia wycieczki  uczniowie zwiedzili kopalnię w Złotym Stoku, gdzie mieli możliwość zapoznania się ze sposobem wydobywania złota i produkcją złotych monet. Dużo emocji  dostarczyło pływanie łódkami po zatopionych korytarzach wydrążonych przez  górników.

Po obiedzie, uczniowie zmęczeni ale zadowoleni  wyruszyli w drogę powrotną do Biłgoraja. Wycieczka była bardzo udana – tak twierdzą uczniowie i opiekunowie: pani Dorota Kutryn – wychowawca klasy I C  oraz pani Bożena Oleszek – wychowawca klasy I H.