7 czerwca 2021 – „Klasa pod Żaglami” na Mazurach

,,Klasa pod Żaglami’’ to świetna wyprawa na Mazury organizowana przez naszą szkołę, podczas której młodzież uczy się żeglowania lub doskonali swoje umiejętności w tym zakresie. Kilka dni temu z takiej atrakcji skorzystali uczniowie klas drugich.

Trasa rejsu przebiegała przez jeziora: Kisajno – port Piękna Góra, Dargin – port Harsz, Dobskie – przystań Rajcocha, Niegocin – ekomarina w Giżycku. Miłe chwile grupa żeglarzy spędziła także w Mikołajkach, korzystając z kompleksu basenów w Hotelu Gołębiewski.

Uczestnicy wyprawy po Krainie Wielkich Jezior mieli okazję oderwać się od codzienności i nabyć wiele nowych umiejętności. Młodzież wykazywała się kreatywnością podczas przygotowywania posiłków oraz rozwijała swoje zdolności taneczne i wokalne przy ognisku. Pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych z żeglarstwa.

Dla uczniów wracających do szkoły po tak długim okresie nauki zdalnej „Klasa pod Żaglami” była wspaniałą przygodą. Wielu licealistów deklarowało, że niebawem znów wróci na Mazury.