12 listopada 2014 – Legiony to żołnierska nuta…

IMG_8864

W bardzo nietypowy sposób 96 rocznicę Odzyskania Niepodległości uczcili uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz klasy I E i I J.

12 listopada w czytelni biblioteki szkolnej odbyła się muzyczna lekcja historii, podczas której uczniowie, nauczyciele i Dyrektor Marian Klecha wspólnie śpiewali znane i lubiane pieśni patriotyczne.

Impreza była okazją do poszerzenia wiedzy historycznej, a także radosnego przeżycia w gronie koleżanek i kolegów Narodowego Święta Niepodległości.

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, wystawa pt.: „Legiony to żołnierska nuta…”, gazetka tematyczna poświęcona Legionom Józefa Piłsudskiego, a każdy z uczestników otrzymał śpiewnik zawierający pieśni patriotyczne i legionowe.

W opinii uczniów i nauczycieli była to bardzo ciekawa forma obchodów uroczystości patriotycznej, która z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników. Bardzo mi się podobało, to była niezwykła lekcja historii. Czekam z niecierpliwością na kolejne takie spotkania – mówi Karol, uczeń klasy I J.

Muzyczną lekcję historii przygotowały: mgr Anna Dobraczyńska i mgr Alina Dzido.