11 stycznia 2018 – Nasze liceum po raz kolejny w gronie najlepszych szkół w Polsce

10 stycznia 2018 roku ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół  Ponadgimnazjalnych organizowanego przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”, w którym po raz kolejny nasze liceum osiągnęło bardzo wysokie wyniki.

W Rankingu Szkół Olimpijskich 2018 uwzględniono tylko 200 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych, zarówno liceów, jak i techników. W tym prestiżowym gronie wyróżnionych placówek I LO im. ONZ uplasowało się na 117. miejscu w Polsce.

W jubileuszowym, 20. Rankingu Liceów 2018 po raz kolejny nasze liceum, jako jedyne z powiatu biłgorajskiego, zostało zakwalifikowane do grona 500 najlepszych liceów w Polsce. Kapituła Rankingu brała pod uwagę następujące kryteria i ich wagi procentowe: matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 45%, sukcesy w olimpiadach 30%.

W tym roku poddano ocenie 2195 liceów ogólnokształcących, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Tylko 500 liceów wyróżniono tytułami Złotych, Srebrnych i Brązowych Szkół.

Sukcesy w rankingach są dla całej społeczności szkolnej powodem do radości i motywacją do dalszej pracy.