11 stycznia 2018 – Mistrzowie pisowni angielskiej

Uczniowie naszego liceum: Dominika Adamowicz z kl. 1 H, Maciej Czerw z kl. 2 B i Jakub Zwolak z kl. 2 B zostali laureatami II Dyktanda w Języku Angielskim, które odbyło się 10 stycznia 2018 r. w PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Wśród 49 uczestników finału naszą szkołę reprezentowali także: Amelia Kozak z kl. 3 D, Damian Chołyst z kl. 3 C, Kinga Okoń z kl. 3 G, Mateusz Mach z kl. 3 B, Klaudia Janiuk z kl. 3 F i Dominika Cieplak z kl. 3 A.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W pierwszym etapie uczestniczyło 436 uczniów z naszego regionu. W finałowym sprawdzianie ze znajomości pisowni i interpunkcji języka angielskiego spotkali się najlepsi młodzi angliści ze szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja. Wielkie emocje i skupienie towarzyszyły uczestnikom, gdyż zadanie na pewno nie należało do łatwych. Uczniowie musieli zapisać trudny językowo tekst po dwukrotnym jego usłyszeniu.

Po przeprowadzonym dyktandzie finałowym w auli uczelni ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody.

Opiekunami finalistów są: p. Patrycja Kanty, p. Aneta Swatowska, p. Renata Mokrzyńska, p. Anna Zych-Watrak, p. Marta Pindor i p. Robert Grabias.

Gratulujemy!