10 grudnia 2019 – Szlachetna Paczka w naszej szkole – dziękujemy!

W miniony weekend (7 – 8 grudnia 2019 r.) działy się cuda! To Wy ich dokonaliście!

Wolontariusze dostarczyli rodzinom przygotowane przez Was paczki. Wiele z nich jako pierwsze otworzyły dzieci – ucieszyły się z butów, z ciepłych kurtek i wspaniałych kolorowych prezentów. Ich rodzice poczuli ulgę i szczęście, widząc w końcu uśmiech na buziach swych pociech.

Paczki otworzyli też ludzie starsi oraz samotni. Dla nich może nawet ważniejsza od rzeczy była świadomość, że wciąż są dla kogoś ważni, że ktoś wreszcie pochylił się nad ich losem. 

Nie ktoś – Wy!

Pojawiły się łzy, emocje, wzruszenie i na nowo rozbudzona nadzieja, że przyszłość może być piękna. Lepsza. 

Dzięki Wam i ludziom, którzy w podobny sposób rozumieją i czują, czym jest prawdziwa uważność i otwartość na drugiego człowieka, podczas Wielkiego Finału kolejnej edycji SZLACHETNEJ PACZKI pomoc dotarła do 55 najbardziej potrzebujących rodzin z naszego powiatu! 

To liczby, ale za tymi liczbami stoją historie.

Historie konkretnych osób – rodziców, którzy mimo przeciwności losu bohatersko walczą o lepszą przyszłość dla swoich dzieci, chorych i niepełnosprawnych, którzy nie poddają się i swoją postawą inspirują innych, samotnych seniorów, o których wszyscy zapomnieli, a oni i tak nie stracili nadziei i wiary w ludzi. Historie, które pomogliście zmienić na dobre.

Dzięki Wam wybrane przez szkołę rodziny z naszego powiatu będą miały piękne święta i choć na chwilę będą mogły zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Wasze zaangażowanie w akcję jest godne podziwu. Nie zostaliście obojętni na krzywdę drugiego człowieka i bez zastanowienia aktywnie włączyliście się w akcję.

Dzięki Wam udało się zebrać 5 740 złotych, a klasa IFp kupiła produkty spożywcze. Spełniliście materialne marzenia każdej z rodzin.

Wspólnie z wolontariuszami zakupiliśmy m. in. żywność trwałą, środki czystości, urządzenia AGD (2 lodówki, kuchenkę gazową z piekarnikiem, blender), ubranka i obuwie dla dzieci, zabawki, pościel, koce, ręczniki, garnki.

Wolontariusze z naszej szkoły napisali również listy dla Rodzin oraz kartki świąteczne z życzeniami.

Pięknie zapakowane prezenty w sobotę trafiły do sztabu Szlachetnej Paczki w Biłgoraju i zostały przekazane potrzebującym Rodzinom.

Za ten „mały gest”, który sprawił taką radość obdarowanym dziękuję wszystkim  – Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom, Rodzicom i Wam  drodzy Uczniowie!

Dorota Marczak – nauczyciel języka rosyjskiego