9 listopada 2016 – Patriotyczne śpiewanie

img_3981Już po raz czwarty, 9 listopada 2016 roku, młodzież i nauczyciele zorganizowali wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Tradycyjnie, młodzież z opiekunami zebrała się w czytelni biblioteki szkolnej, aby wziąć udział w Muzycznych spotkaniach z historią pod nazwą „Legiony to żołnierska nuta…” i przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia historyczne oraz pieśni patriotyczne i piosenki z okresu I wojny światowej. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę spotkania wszyscy śpiewali znane i mniej znane utwory muzyczne  m. in. „Legiony” „Pierwsza Kadrowa”, „Ułani, ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”.

Pomysłodawcą wspólnego śpiewania jest pani Anna Dobraczyńska –nauczycielka bibliotekarka, która razem z panią Aliną Dzido – nauczycielką muzyki organizuje w czytelni śpiewaną lekcję historii. Pomysł bardzo podoba się młodzieży i z roku na rok w tej inicjatywie bierze udział liczniejsza grupa uczniów z różnych klas liceum oraz gimnazjum. Organizatorzy podkreślają, że głównym założeniem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw patriotycznych i budowanie tożsamości narodowej.

Muzyczne spotkania z historią rozpoczynają w szkole uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.