9 kwietnia 2019 – Finał Olimpiady Teologii Katolickiej

W dniach 28-30 marca 2019r. odbył się  w Opolu Ogólnopolski Finał XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Święty Jacek wzór Ewangelizacji”.

Uczniowie naszej szkoły: Dominika Kuceł kl. Id i Piotr Łaba kl.IIIg a- uzyskali tytuł finalisty.

Warto wspomnieć, że w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział kilkanaście tysięcy uczniów z całej Polski. W etapach diecezjalnych uczestniczyło 1361 uczniów. Spośród nich wyłoniono 123 finalistów z 41 diecezji. W etapie diecezjalnym Dominika Kuceł zajęła I miejsce a Piotr Łaba III. Uczniowie otrzymali indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Oprócz zmagań konkursowych  w finale Olimpiady uczniowie mieli okazję zwiedzić Sanktuarium na Górze Świętej Anny, Kamień Śląski- miejsce urodzenia Świętego Jacka, oraz Katedrę w Opolu. Wzięli również udział w spotkaniu z Panem Szymonem Hołownią i Kabaretem Nowaki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową  koszulkę z autografem Jakuba Błaszczykowskiego – jednego ze sponsorów Olimpiady. Finał Olimpiady to nie tylko konkurs, to także spotkania z ciekawymi ludźmi i zwiedzanie pięknych zakątków naszej Ojczyzny.

Uczennice do Olimpiady przygotowały: Pani Małgorzata Polańska i Pani Grażyna Skakuj