8 lutego 2017 – Świąteczna grafika naszej licealistki najlepsza w Polsce

Martyna Kłosek, uczennica klasy II A o profilu graficznym, zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej Na Kartkę Bożonarodzeniową „M-A-G-I-A Ś-W-I-Ą-T”.

Celem konkursu była popularyzacja grafiki komputerowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie możliwości współczesnej techniki komputerowej w tworzeniu grafiki oraz podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia.

Jury pod przewodnictwem dra hab. Jacka Kornackiego z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku przyznało Martynie Kłosek I nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na Ogólnopolski Konkurs wpłynęło 426 prac graficznych. Martyna wykonała kartkę w programie do grafiki wektorowej Inkscape.

Przy ocenie prac uwzględniono następujące kryteria: zgodność z tematem, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, oryginalne ujęcie tematu, estetykę wykonania oraz stopień nawiązania do tradycji.

Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, partnerami Poczta Polska S.A. oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne MOST w Gdańsku.

Warto podkreślić, iż od kilku lat uczniowie klas graficznych przygotowują kartki świąteczne, które wysyłane są do instytucji współpracujących z naszą szkołą.

Uczennica pracuje pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.